w oczekiwaniu na dobrą zabawę – XLPL Ekiden

już niebawem, bo w najbliższą niedzielę, wraz ze znajomymi biorę udział w biegu. naszą paczkę stanowią: Wiki, Asia, Damian, Michu, Torcik i ja! dla piątki z tej sześcioosobowej ekipy będzie to całkowita nowość, mianowicie sztafeta! i to nie byle jaka, bo maratońska! startujemy pod sztandarem „Torcika”.

1916279_1693812117539505_2003088858293201733_n.jpg
siewca z AR też biegnie!

przedsięwzięcie organizowane jest w Poznaniu, nad Maltą, już czwarty raz i nosi dumną nazwę „XLPL ekiden” (klik). cytowane słowo zaczerpnięto z języka japońskiego i oznacza ni mniej, ni więcej długodystansowy bieg sztafetowy. przedrostek XL PL wg interpretacji organizatorów ma odwoływać się do Wielko (XL) Polski (PL), jej „historii, tradycji i cechującej jej mieszkańców przymiotów, ale również innowacyjności, kreatywności, dynamiki. pomysłodawcy biegu wierzą, iż ta zwięzła i nowoczesna forma zapisu łatwiej dotrze do współczesnych odbiorców niż długie i zawiłe hasła. skrót ma stać się symbolem – jeśli nie samej Wielkopolski, to przynajmniej nowego sposobu myślenia o regionie tak wielkich możliwości”.

druzyna_szpiku-300x122

niedzielna impreza nie będzie jedynie kolejną okazją do biegowej zabawy, niesie ze sobą także szczytny, charytatywny cel. każda drużyna wpłacając wpisowe przekazuje kwotę wysokości 42 zł i 19,5 gr na podopiecznych Fundacji Dar Szpiku (klik). kwota jest nie przypadkowa, wynosi bowiem dokładnie tyle ile mierzy dystans biegu maratońskiego.

13198416_1014664301957056_5230670724683722107_o.jpg

każdy z uczestników będzie ścigał się na wyznaczonym dystansie, w tym roku sztafeta podzielona jest na sześć odcinków, kolejno: 9795m + 10800m + 5400m + 5400m + 5400m + 5400m. limit dla drużyny to 4 godzinki, minut 30. mnie w udziale przypada pierwszy odcinek. dodatkowo zostałem kapitanem teamu „Torcik”, już czuję jak wielka odpowiedzialność ciąży na moich barkach… i nogach, presja rośnie, a do startu pozostało tylko kilka dni. no dobra bez jaj, nie ma żadnej presji, w tych zawodach startujemy dla radochy, a po wszystkim czeka na nas piknik i masa atrakcji, w tym loteria fantowa (znowu szansa na auto i płyn do prania odzieży sportowej), zimne piwo, gorąca czekolada, lody na patyku, kręcona wata, wóda, koks i tajski box (nie mylić ze sportem).

2139.jpg
tajski box, źródło: papurazzi.pl

organizator zbadał o to, by jeszcze przed startem podkręcić emocje, na facebookowej (klik) stronie wydarzenia nie brakuje konkursów, zajawek, fotek i filmików. powoduje to też niezłą falę spamu na tablicy, ale czego się nie robi by każdy z biegaczy dostał pełen pakiet informacji. w dodatku mój Torcik przytulił zestaw żeli od Honey Stinger – się gra, się ma!

kończąc: moi drodzy, 22 maja o 10.00 ściskajcie proszę swoje kciuki mocno, niech ręce bieleją, życzcie nam szczęścia i dobrej pogody. po biegu postaram się wrzucić relację z samej imprezy, dam znać jak bardzo wygraliśmy życie!

keep runnin’


3 myśli w temacie “w oczekiwaniu na dobrą zabawę – XLPL Ekiden

    1. serdecznie zapraszamy! nawet na kacyku, może być też po zakończeniu sztafety w trakcie trwania pikniku 🙂
      ps mnie osobiście XLPL kojarzy się zupełnie z czym innym 😛

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s